Weekly results

9/nov. 17:00 Mixed A Edward & Alexander Mark & Aldrish 6-1 / 6-4
9/nov. 17:00 Mixed B Guus & Don Kaj & Liliana 6-3 / 5-7 / 6-4
9/nov. 17:00 Mixed B Gody & Israel Nick & Jeffrey 6-4 / 1-6 / 4-6
9/nov. 18:00 Women A Kim & Frederique Ellis & Stefanie 2-6 / 7-5 / 6-7
9/nov. 18:00 Men A Tim & Sigrel Erik & Ivo 2-6 / 6-7
9/nov. 18:00 Mixed C Tamara & Jacqueline Evelien & Charlotte 6-2 / 6-3
9/nov. 19:00 Men A Xammar & David Maurice & Tom 6-3 / 6-7 / 7-5
9/nov. 19:00 Mixed B Anton & Christiaan Nick & Jeffrey 7-5 / 6-4
9/nov. 19:00 Men A Mau & Ryan Farah & Mathijs 4-6 / 6-2 / 6-2
9/nov. 20:00 Men A Erik & Ivo Mark & Jan 7-5 / 4-6 / 3-6
9/nov. 20:00 Mixed B Joeri & Stef Guus & Don 6-2 / 6-3
9/nov. 20:00 Mixed A Carlin & Inge Lennart & Paul 3-6 / 7-6 / 6-4
9/nov. 21:00 Women A Suzan & Sanne Elise & Ivanka 2-6 / 3-6

 

2/nov. 16:00 Mixed C Guus & Eddy Rianne & Niels 2-6 / 7-6 / 6-2
2/nov. 16:00 Mixed A Mark & Aldrish Cecile & Debby 6-3 / 6-3
2/nov. 17:00 Mixed C Rianne & Niels Tamara & Jacqueline 1-6 / 4-6
2/nov. 17:00 Mixed B Janno & Jens Nick & Jeffrey 3-6 / 1-6
2/nov. 17:00 Mixed A Yilkenny & Burnangel Ron & Lukas 6-4 / 3-6 / 7-5
2/nov. 18:00 Men A Ryan & Paco Xammar & David 4-6 / 6-3 / 2-6
2/nov. 18:00 Mixed A Cecile & Debby Lennart & Paul 0-6 / 6-4 / 1-6
2/nov. 18:00 Mixed A Carlin & Inge Yilkenny & Burnangel 4-6 / 3-6
2/nov. 19:00 Mixed C Robert & Stewart Rianne & Niels 6-0 / 6-2
2/nov. 19:00 Men A Mark & Jan Maurice & Tom 6-4 / 6-3
2/nov. 19:00 Mixed A Lennart & Paul Ron & Lukas 4-6 / 3-6
2/nov. 20:00 Women A Kim & Frederique Suzan & Sanne 6-7 / 3-6
2/nov. 20:00 Men A Ryan & Paco Erik & Ivo 1-6 / 3-6
2/nov. 20:00 Mixed B Anton & Christiaan Reinier & Dali 6-4 / 6-1
2/nov. 21:00 Mixed B Reinier & Dali Kaj & Liliana 5-7 / 4-6
2/nov. 21:00 Mixed B Gody & Israel Kaj & Liliana 6-4 / 6-1
2/nov. 21:00 Mixed B Joeri & Stef Gody & Israel 6-2 / 6-4

 

26/okt. 16:00 Mixed C Rianne & Niels Nils & Mariska 0-6 / 7-5 / 5-7
26/okt. 16:00 Mixed C Nils & Mariska Guus & Eddy 3-6 / 2-6
26/okt. 17:00 Mixed C Robert & Stewart Guus & Eddy 6-4 / 6-1
26/okt. 17:00 Women A Anja & Mirte Suzan & Sanne 6-7 / 4-6
26/okt. 17:00 Mixed C Nils & Mariska Evelien & Charlotte 6-2 / 6-4
26/okt. 18:00 Women A Ellis & Stefanie Magalie & Naidy 6-1 / 6-2
26/okt. 18:00 Mixed B Anton & Christiaan Guus & Don 6-0 / 6-3
26/okt. 18:00 Women A Kim & Frederique Elise & Ivanka 3-6 / 3-6
26/okt. 19:00 Women A Iris & Susan Magalie & Naidy 6-2 / 6-1
26/okt. 19:00 Men A Farah & Mathijs Mark & Jan 4-6 / 6-2 / 2-6
26/okt. 19:00 Mixed A Mark & Aldrish Ron & Lukas 6-4 / 6-2
26/okt. 20:00 Mixed C Guus & Eddy Evelien & Charlotte 3-6 / 5-7
26/okt. 20:00 Mixed A Edward & Alexander Ron & Lukas 6-4 / 6-7 / 6-3
26/okt. 20:00 Mixed A Ivo & Danny Carlin & Inge 3-6 / 6-3 / 2-6
26/okt. 21:00 Women A Iris & Susan Elise & Ivanka 7-6 / 4-6 / 7-5
26/okt. 21:00 Men A Erik & Ivo Xammar & David 6-4 / 4-6 / 3-6
26/okt. 21:00 Ryan & Paco Mark & Jan 1-6 / 2-6

 

19/okt. 16:00 Mixed B Janno & Jens Joeri & Stef 4-6 / 1-6
19/okt. 17:00 Mixed A Carlin & Inge Cecile & Debby 6-3 / 6-3
19/okt. 17:00 Men A Ryan & Paco Maurice & Tom 0-6 / 1-6
19/okt. 17:00 Mixed C Bryan & Max Timo & Glenda 6-4 / 7-5
19/okt. 18:00 Women A Kim & Frederique Frederique & Petra 6-2 / 7-6
19/okt. 18:00 Mixed B Gody & Israel Janno & Jens 6-1 / 6-1
19/okt. 18:00
19/okt. 19:00 Women A Ellis & Stefanie Suzan & Sanne 6-3 / 3-6 / 5-7
19/okt. 19:00 Men A Mau & Joe Maurice & Tom 0-6 / 6-4 / 3-6
19/okt. 19:00 Mixed C Robert & Stewart Timo & Glenda 6-0 / 6-0
19/okt. 20:00 Women A Anja & Mirte Elise & Ivanka 3-6 / 7-6 / 3-6
19/okt. 20:00 Mixed A Yilkenny & Burnangel Lennart & Paul 2-6 / 6-2 / 6-4
19/okt. 20:00
19/okt. 21:00 Mixed C Bryan & Max Evelien & Charlotte 7-6 / 6-3
19/okt. 21:00 Men A Mark & Jan Xammar & David 7-5 / 6-1
19/okt. 21:00 Men A Tim & Sigrel Farah & Mathijs 6-3 / 6-3

 

12/okt. 16:00 Mixed B Kaj & Liliana Janno & Jens 3-6 / 6-2 / 6-4
12/okt. 17:00 Mixed A Cecile & Debby Ron & Lukas 1-6 / 2-6
12/okt. 17:00 Mixed B Joeri & Stef Kaj & Liliana 6-2 / 6-1
12/okt. 17:00 Mixed C Robert & Stewart Nils & Mariska 6-3 / 7-5
12/okt. 18:00 Women A Iris & Susan Suzan & Sanne 4-6 / 7-6 / 5-7
12/okt. 18:00 Mixed B Janno & Jens Anton & Christiaan 5-7 / 0-6
12/okt. 18:00 Women A Magalie & Naidy Elise & Ivanka 1-6 / 2-6
12/okt. 19:00 Mixed C Nils & Mariska Timo & Glenda 6-0 / 6-3
12/okt. 19:00 Men A Tim & Sigrel Mark & Jan 2-6 / 5-7
12/okt. 19:00 Mixed A Edward & Alexander Yilkenny & Burnangel 2-6 / 6-2 / 6-4
12/okt. 20:00 Women A Kim & Frederique Magalie & Naidy 6-3 / 6-2
12/okt. 20:00 Mixed C Tamara & Jacqueline Timo & Glenda 6-2 / 6-1
12/okt. 20:00 Men A Farah & Mathijs Maurice & Tom 4-6 / 4-6
12/okt. 21:00 Women A Ellis & Stefanie Elise & Ivanka 3-6 / 5-7
12/okt. 21:00 Men A Mau & Joe Xammar & David 2-6 1-6
12/okt. 21:00 Mixed B Nick & Jeffrey Reinier & Dali 6-0 / 6-0

 

5/okt. 17:00 Mixed B Anton & Christiaan Kaj & Liliana 7-5 / 6-2
5/okt. 17:00 Mixed A Edward & Alexander Cecile & Debby 6-0 / 6-3
5/okt. 17:00 Women A Kim & Frederique Anja & Mirte 7-6 / 3-6 / 2-6
5/okt. 18:00 Mixed A Ivo & Danny Yilkenny & Burnangel 5-7 / 0-6
5/okt. 18:00 Mixed C Bryan & Max Rianne & Niels 3-6 / 3-6
5/okt. 18:00 Mixed B Gody & Sven Guus & Don 6-1 / 6-2
5/okt. 19:00 Women A Ellis & Stefanie Anja & Mirte 6-4 / 6-2
5/okt. 19:00 Mixed C Evelien & Charlotte Timo & Glenda 6-1 / 6-3
5/okt. 19:00 Mixed A Edward & Alexander Lennart & Paul 6-2 / 6-3
5/okt. 20:00 Mixed C Bryan & Max Nils & Mariska 2-6 / 6-4 / 2-6
5/okt. 20:00 Mixed A Ivo & Danny Ron & Lukas 6-3 / 6-3
5/okt. 20:00 Women A Ellis & Stefanie Frederique & Petra 6-4 / 7-6
5/okt. 21:00 Mixed C Tamara & Jacqueline Nils & Mariska 6-1 / 6-1
5/okt. 21:00 Men A Mau & Joe Mark & Jan 6-2 / 7-5
5/okt. 21:00 Men A Tim & Sigrel Xammar & David 6-1 / 2-6 / 6-4

 

28/sep. 17:00 Mixed C Tamara & Jacqueline Bryan & Max 6-2 / 5-7 / 6-2
28/sep. 17:00 Mixed B Anton & Christiaan Joeri & Stef 3-6 / 4-6
28/sep. 17:00 Mixed A Carlin & Inge Ron & Lukas 5-7 / 3-6
28/sep. 18:00 Women A Iris & Susan Anja & Mirte 6-2 / 6-2
28/sep. 18:00 Mixed C Guus & Eddy Bryan & Max 3-6 / 3-6
28/sep. 18:00 Mixed A Edward & Alexander Carlin & Inge 7-6 / 6-3
28/sep. 19:00 Men A Tim & Sigrel Maurice & Tom 6-3 / 6-0
28/sep. 19:00 Men A Ryan & Paco Farah & Mathijs 4-6 / 7-6 / 5-7
28/sep. 19:00 Mixed B Nick & Jeffrey Kaj & Liliana 6-1 / 6-3
28/sep. 20:00 Women A Iris & Susan Frederique & Petra 2-6 / 6-4 / 7-6
28/sep. 20:00 Mixed A Ivo & Danny Cecile & Debby 6-1 / 6-1
28/sep. 20:00 Mixed C Guus & Eddy Timo & Glenda 6-0 / 6-0
28/sep. 21:00
28/sep. 21:00 Mixed B Nick & Jeffrey Shireen & Dali
28/sep. 21:00 Mixed A Mark & Aldrish Yilkenny & Burnangel 5-7 / 7-6 / 4-6

 

21/sep. 16:00 Mixed A Mark & Aldrish Lennart & Paul 6-4 / 4-6 / 7-6
21/sep. 17:00 Mixed A Edward & Alexander Ivo & Danny 6-4 / 7-5
21/sep. 17:00 Mixed C Robert & Stewart Evelien & Charlotte 6-1 / 6-2
21/sep. 17:00 Women A Iris & Susan Ellis & Stefanie 5-7 / 6-1 / 6-3
21/sep. 18:00 Women A Frederique & Petra Suzan & Sanne 7-6 / 4-6 / 7-5
21/sep. 18:00 Men A Tim & Sigrel Mau & Joe 6-1 / 6-3
21/sep. 18:00 Men A Erik & Ivo Farah & Mathijs 6-4 / 6-1
21/sep. 19:00 Women A Anja & Mirte Frederique & Petra 3-6 / 6-4 / 1-6
21/sep. 19:00 Mixed C Evelien & Charlotte Rianne & Niels 6-1 / 6-0
21/sep. 19:00 Mixed A Carlin & Inge Mark & Aldrish 3-6 / 7-5 / 4-6
21/sep. 20:00 Women A Suzan & Sanne Magalie & Naidy 6-3 / 6-3
21/sep. 20:00 Mixed B Joeri & Stef Nick & Jeffrey 1-6 / 2-6
21/sep. 20:00 Men A Erik & Ivo Maurice & Tom 6-1 / 6-4
21/sep. 21:00 Mixed C Tamara & Jacqueline Guus & Eddy 6-0 / 6-4
21/sep. 21:00 Men A Ryan & Paco Mau & Joe 7-5 / 7-6
21/sep. 21:00 Mixed B Janno & Jens Shireen & Dali 6-1 / 6-1

 

14/sep. 17:00 Mixed A Ivo & Danny Lennart & Paul 6-4 / 7-5
14/sep. 17:00 Mixed B Gody & Sven Anton & Christiaan 5-7 / 3-6
14/sep. 17:00 Mixed C Tamara & Jacqueline Robert & Stewart 5-7 / 6-3 / 6-3
14/sep. 18:00 Women A Frederique & Petra Elise & Ivanka 2-6 / 6-2 / 4-6
14/sep. 18:00 Men A Ryan & Paco Tim & Sigrel 7-5 / 5-7 / 2-6
14/sep. 18:00 Mixed A Cecile & Debby Yilkenny & Burnangel 0-6 / 2-6
14/sep. 19:00 Men A Farah & Mathijs Xammar & David 6-3 / 6-3
14/sep. 19:00 Mixed C Guus & Eddy Marjolein & Mariska
14/sep. 19:00 Women A Anja & Mirte Magalie & Naidy 6-3 / 4-6 / 6-3
14/sep. 20:00 Men A Darvick & Joe Erik & Ivo 1-6 / 0-6
14/sep. 20:00 Mixed B Nick & Jeffrey Guus & Don 6-1 / 7-5
14/sep. 20:00 Mixed A Ivo & Danny Mark & Aldrish 2-6 / 3-6
14/sep. 21:00 Women A Iris & Susan Kim & Frederique 6-1 / 6-4
14/sep. 21:00 Mixed C Rianne & Niels Timo & Glenda 6-2 / 7-5
14/sep. 21:00 Mixed B Gody & Sven Shireen & Dali 6-1 / 6-2